Sosyal Medya Adresleri Nasıl Yazılır?

Sosyal Medya Adresleri Nasıl Yazılır?

Facebook, İnstagram ve Twitter gibi platformları gibi ağları içinde bulunduran bir yapılanmadır. Bundan dolayı medya tüm dünyada etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Büyük iş insanlarında, ekonomistlere, gazetecilerden akademisyenlere kadar etkin ve güçlü bir şekilde medya adreslerini kullanmaktadırlar.

 

Ad Seçimi  

 

medya adreslerini seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Medya adresleriniz sizle uzun dönem var olacaktır. Sizin kimliğinizi sosyal mecralarda gösterecektir. Medya adresi alırken 2 defa düşünmek gerekmektedir. İsminiz ve soyadınızla sade ve sizi gösteren bir şekilde olmalıdır. Çok fazla gereksiz kelime nokta, virgül ve rakamlar içermemelidir. İsminiz ve soyadınız medyada alınmış ise buna uygun olacak şekilde isim ve soyadınızın açık şekilde belirgin gözükecek şekilde yapılandırmalısınız.

 

İçerik Düzenlemesi  

 

İnternet üzerindeki platformlarda içerik yüklerken iki kere düşünmek gerekmektedir. Kişisel hesabınız olduğu için sizi temsil ettiği için ileride baktığınızda pişman olacak içerik yüklememek gerekmektedir. Bir içerik yüklenirken öncelikle doğru bir açıdan çekilmelidir. Sizi kötü gösterecek açılardan kaçınmanız gerekmektedir. Daha sonrasında özenli bir şekilde giyinmiş olmanız gerekir. Bu da medya algısını doğru yaratmak için önemlidir. Büyük şirketler artık kişilerin medya hesaplarını kontrol etmektedirler. Bu şirketler işe aday alırken kişilerin internet medyasında içerikleri titizlikle incelemektedirler. Bundan dolayı iş ağı uygulamaları olsun diğer medya uygulamaları olsun adayı işe alınacak adayı seçerken medya adreslerinde neleri paylaştığından, yazdığı içerikleri ve siyasi görüşüne kadar detaylı bir analiz yapmaktadır. O yüzden medya adreslerinin özenli bir şekilde oluşturulması gerekmedir.

 

Güçlü Bir Profil İle Algı Oluşturma

 

İnternet üzerinde uygulama adreslerini ne kadar profesyonel tutulursa kişi kendini göstermek istediği algıyı o şekilde olacaktır. Bankada yüksek bir mevkide çalışan bir kişi işi ile ilgili paylaşımlar yapması onun çevresi ve hitap ettiği kitle ile birlikte internet üzerindeki uygulamalar da daha bilgili olarak görünmesine yardımcı olacaktır. O yüzden büyük ekonomistler, büyük gazeteciler ve diğer büyük iş erbapları Twitter başta olmak üzere uygulama adreslerini aktif bir şekil olacak biçimde kullanmaktadır. Ayrıca kendi ile ilgili oluşturduğu algılıyı devam ettirmek için işi ile ilgili ciddi ve saygın paylaşımlar yapmaktadırlar.  

 

Medya Hizmetlerim - Sosyal Medya SMM Bayilik Paneli ile Yükselişe Geç!