Makyaj Trendi Nedir?

Makyaj Trendi Nedir?

Makyaj trendi son zamanlarda sosyal medyada sürekli karşımıza çıkan makyaj çeşitlerine denir. Özellikle Instagram ve TikTok gibi sosyal mecralarda sürekli kendini tekrar eden makyaj videolarına denk gelmişizdir. Bu tür videoların önümüze çok çıkmasından kaynaklı olarak bizlerde benzer ürünlerle benzer makyajlar yapmaya yönlendiriliyoruz. Böylelikle de kasıtlı veya kasıtsız olarak trendlere ayak uydurmuş oluyoruz.

 

Makyaj Trendlerini Nasıl ve Nereden Takip Edebiliriz?

 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi makyaj trendlerini belli başlı birçok sosyal mecradan takip edebiliriz. Bunların başında tabi ki Instagram, TikTok, Pinterest, Twitter ve YouTube gelmektedir. Bu mecralardan yararlanmaksa çok kolay. Tek yapmanız gereken kendinize ait özel bir hesap açarak beğendiğiniz makyaj bloggerı ve makyözleri takip etmek. Düzenli kullanımınızda tüm makyaj trendlerine hakim olabileceğinizi göreceksiniz.  

 

Son Zamanlarda En Çok Hangi Trend Uygulanıyor?

 

Son zamanlarda kadınlar tarafından en çok sevilen ve uygulanan makyaj trendi ise “Clean Girl Makeup” veya “Temiz Görünümlü Makyaj” trendidir. Özellikle yaz mevsiminin de gelmesiyle birlikte ağır makyajlardan hafif makyajlara doğru bir geçiş başlamaktadır. Bu trend ise çok az makyaj malzemesinin kullanıldığı ve kullanılan ürünlerin genellikle kremsi yapıda ve likit ürünler olmasına dikkat edildiği hafif makyaj türünün en güzel örneklerindendir.  

 

Bu makyajı yapabilmek çok basit ve kısa süreli olduğu için trendlerde baş gösterdiğini söyleyebiliriz. Kullanılan malzemeleri sıralayacak olursak:

 

Parlak ve likit bir makyaj bazı  

 

Kapatıcılığı az olan, parlak bitişli BB krem veya fondöten

 

Soft ve gözeneklere dolmayan bir kapatıcı  

 

Likit ve krem allık  

 

Likit, kremsi aydınlatıcı  

 

Kirpiklerinizi uzun gösteren ve tek tek ayıran bir maskara  

 

Dudağınızla aynı renk dudak kalemi

 

Ve en sevdiğiniz dudak parlatıcınız  

 

Bu ürünleri kullanarak çok kısa sürede muhteşem sağlıklı ve temiz görünen bir makyaja sahip olabilirsiniz. Makyajınızı güzel bir saçla tamamlamak isterseniz tepeden tamamen yapıştırdığınız güzel bir topuz yapabilirsiniz. Unutmadan her kadın makyajlı ya da makyajsız çok güzeldir. Güzel olmak için makyaja ihtiyaçları yoktur. Makyajsız bir kadın gördüğünüzde lütfen ona bugün moralin mi bozuk, solgun görünüyorsun vb. şeyler lütfen söylemeyin.

Medya Hizmetlerim - Sosyal Medya SMM Bayilik Paneli ile Yükselişe Geç!